Dzień Szpinaku! Włącz go do swojej diety!
Wprowadź szpinak do swojej codziennej diety, zafunduj swojemu organizmowi bombę witaminową. Poznaj pozytywny wpływ szpinaku na zdrowie. Dlaczego szpinak jest...Dominika | 26 marca, 2024
Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock
Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock
Przychodnia "Radzi i Wie"
Katarzyna | 3 września, 2020
Pomimo wprowadzenia teleporad już jakiś czas temu, te wciąż wywołują negatywne odczucia u wielu pacjentów. Często pojawiają się pytania, czy lekarz faktycznie może ocenić w ten sposób stan zdrowia chorego. Dziś postaramy się opowiedzieć czym różnią się teleporady od zwykłej wizyty u lekarza, a także czy mogą one zastąpić taką wizytę i jak do teleporady należy się przygotować.
Po pierwsze, teleporada może odbyć się w prawie każdym miejscu, nawet w naszym domu. To szczególnie przydatne, gdy czujemy się osłabieni. Podczas teleporady lekarz ma dostęp do naszej karty medycznej, historii chorób, przepisanych wcześniej leków.
Po umówieniu się w przychodni na teleporadę warto zapisać sobie na kartce swoje objawy, kiedy występują lub nasilają się. Warto również mieć na wierzchu dowód osobisty, ponieważ musimy podać numer PESEL. Pozwala to zidentyfikować nas przez lekarza oraz upewnić się, że dokumentacja medyczna zostanie prawidłowo zapisana.
Po drugie, teleporada wciąż jest wizytą u lekarza, nawet jeśli nie jest ona wizytą osobistą. Lekarz zobowiązany jest do tajemnicy lekarskiej tak jak zawsze, a swoje obowiązki wykonuje w normalny sposób. W wielu przypadkach wystarczy dokładnie przeprowadzony wywiad, aby postawić diagnozę. Jeśli tak nie jest, to lekarz umówi nas na wizytę osobistą w przychodni w celu dokładniejszego badania. Może wystawić nam również e-skierowanie do specjalisty, e-receptę jeśli musimy przyjmować leki, a także e-zwolnienie, jeśli jest ono konieczne.
Z powyższych powodów teleporada może jak najbardziej zastąpić standardową wizytę u lekarza. Jak wspomnieliśmy wcześniej, do takiego rodzaju wizyty można przygotować wcześniej ściągę, dzięki której nie zapomnimy o żadnym objawie podczas rozmowy. Pamiętajmy, aby nie okłamywać lekarza, ponieważ może to doprowadzić do błędnej diagnozy!