Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Dzień Szpinaku! Włącz go do swojej diety!

Dominika | 26 marca, 2024

Wprowadź szpinak do swojej codziennej diety, zafunduj swojemu organizmowi bombę witaminową. Poznaj pozytywny wpływ szpinaku na zdrowie.

Dlaczego szpinak jest tak zdrowy?

Bogactwo składników odżywczych: Szpinak jest źródłem witamin A, C, K1, a także folianów, żelaza i wapnia. Jest również bogaty w antyoksydanty, które mogą pomagać w walce z wolnymi rodnikami w naszym organizmie.

Wsparcie dla wzroku: Luteina i zeaksantyna, dwa antyoksydanty występujące w szpinaku, są znane ze swojego pozytywnego wpływu na oczy

Poprawa zdrowia serca: Regularne spożywanie szpinaku może przyczyniać się do obniżenia ciśnienia krwi dzięki obecności potasu i nitrata.

Wspomaganie funkcji mózgu: Składniki odżywcze zawarte w szpinaku, takie jak witamina K, luteina, foliany i beta-karoten, mogą wspomagać prawidłowe funkcjonowanie mózgu, poprawiać koncentrację i zdolności pamięciowe.

Jesteście gotowi dodać szpinak do swojej regularnej diety? Sprawdźcie nasz pomysły na wykorzystanie szpinaku w kuchni:

Składniki:

  • 2 garście świeżego szpinaku
  • 2 dojrzałe jabłka
  • 1/2 cytryny
  • Kawałek świeżego imbiru (około 2 cm)
  • 100 / 150 ml wody

Przygotowanie:

  1. Umyj szpinak, jabłka i cytrynę. Cytrynę przekrój na pół. Imbir obierz ze skórki.
  2. Zmiksuj kawałki jabłka, szpinaki, imbir oraz wyciśnięty sok z cytryny i wodę.

W Dniu Szpinaku zachęcamy do eksperymentowania z tym wszechstronnym warzywem i odkrywania nowych sposobów na jego wykorzystanie. Niezależnie od tego, czy dodasz go do smoothie, sałatki, czy dania głównego, szpinak z pewnością wzbogaci Twoją dietę o ważne składniki odżywcze.