Dzień Szpinaku! Włącz go do swojej diety!
Wprowadź szpinak do swojej codziennej diety, zafunduj swojemu organizmowi bombę witaminową. Poznaj pozytywny wpływ szpinaku na zdrowie. Dlaczego szpinak jest...Dominika | 26 marca, 2024
Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock
Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock
Przychodnia "Radzi i Wie"
Katarzyna | 21 lutego, 2022
Wiosenna alergia niekoniecznie zaczyna się wiosną, ponieważ pierwsze sezonowo pylące drzewa zaczynają pylić w okolicy lutego i są to olsza i leszczyna. Alergie wiosenne to zwykle alergie na pyłki drzew i traw, a ich objawy to między innymi katar, zaczerwienione oczy, a czasem nawet zapalenie spojówek.
Oczywiście alergik niekoniecznie musi być uczulony na każdy rodzaj pyłku. Niektórzy uczuleni są na przykład tylko na pyłki zbóż, które pylą od maja do lipca lub chwasty, które pylą niemal od początku wiosny, aż do września.
Jeśli chodzi o najczęstsze objawy alergii, to alergicy zwykle zmagają się z katarem siennym, któremu towarzyszy kichanie oraz swędzenie nosa. Dodatkowo czasem pojawia się gwałtowny kaszel. Warto mu się przyjrzeć, ponieważ może świadczyć o astmie!
Jeśli chodzi o zapalenie spojówek, to w przypadku alergii, alergen dostaje się do oczu i powoduje łzawienie, zaczerwienienie i obrzęki. Dobrze jest zadbać o odpowiednie leczenie w przypadku zapalenia spojówek, ponieważ przy dużej częstotliwości pojawiania się go, możliwe są powikłania w postaci pogorszenia się wzroku. Warto więc pamiętać również o regularnych wizytach u okulisty!
Czasem przy wiosennej alergii pojawiają się reakcje skórne takie jak np. pokrzywka, problemy żołądkowe lub podwyższona temperatura ciała. A także alergikowi dokuczać może uczucie zmęczenia oraz osłabienia.
Jeśli od lutego zauważysz któreś z wyżej wymienionych objawów warto wybrać się na badania, które pomogą ustalić na co dokładnie jest się uczulonym. Unikaj także kontaktu z pyłkami oraz podejmij leczenie!