Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Covid.

Katarzyna | 30 grudnia, 2020

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się kolejne informacje o szczepionkach na COVID 19.

Przypominamy jednak, że wirus bynajmniej nie odpuszcza. Z tego względu pamiętajmy o noszeniu maseczek (oraz ich wymianie), dokładnym myciu i dezynfekowaniu rąk, oraz zachowaniu dystansu społecznego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zdrowa dieta to podstawa! Ma ona ogromne znaczenie dla naszego organizmu, tak samo jak ruch fizyczny, który poprawia krążenie krwi. Dzięki temu komórki są lepiej dotlenione i łatwiej absorbują składniki odżywcze.

Okres zimowy jest szczególnie ciężki dla naszego organizmu. Ze względu na skrajnie różne temperatury, w których przebywamy (gorąco w mieszkaniu, pracy – zimno na zewnątrz) jesteśmy narażeni na przemarznięcie lub przepocenie. A przecież w okresie zimowym powinniśmy uważać nie tylko na COVID 19. Jest to przecież sezon na zwykłe przeziębienie i grypę.

Wzmocnienie organizmu i dostarczenie mu odpowiednich mikro i makro elementów powinno być dla nas priorytetowe. Silny organizm to silny układ odpornościowy, który znacznie skuteczniej jest w stanie walczyć z chorobami.

Wzmacniajmy się więc jedząc świeże, sezonowe warzywa i owoce, a nawet typowo polskie obiady! Dostarczenie odpowiednich składników mineralnych i witamin do naszego organizmu to pierwszy krok do jego wzmocnienia.