Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Czemu warto zadbać o regularne wizyty u ginekologa?

Katarzyna | 3 czerwca, 2020

Regularnie wykonujemy morfologię krwi, chodzimy do dentysty, a jednak wciąż czujemy awersję do ginekologa. Wybieranie się do lekarza tylko wtedy, gdy mamy problemy ze zdrowiem jest jak najbardziej prawidłową praktyką, z dwoma małymi wyjątkami. Ginekologia i stomatologia.

Niektóre choroby nie dają objawów od razu, tak samo jak pewnych rzeczy samemu nie wyczujemy ani nie zauważymy. Dopiero czujne oko ginekologa wyłapie pierwsze zmiany chorobowe! Regularne wizyty u ginekologa pozwolą nam także rozwiewać każdą wątpliwość i szybciej zauważyć pierwsze objawy chorób. Dlatego warto raz w roku, nawet gdy nie mamy problemów ze zdrowiem, wybrać się na wizytę do specjalisty.

Regularne wizyty pozwolą zadbać nam o profilaktyczne badania, np. cytologii. Każda kobieta powinna wykonywać je mniej więcej raz na 3 lata. Co dają nam profilaktyczne badania? Wczesne wykrycie chorób, które znacznie zwiększa szansę szybkiego i efektywnego wyleczenia. Większość badań jest całkowicie bezbolesna, tylko przy kilku może pojawić się lekki dyskomfort. Jednak w obliczu późnego wykrycia choroby, które narazi nie tylko nasze zdrowie, ale i życie warto pilnować regularnych wizyt i badań.