Jak dbać o serce?
Zdrowe serce odgrywa kluczową rolę w naszym ogólnym samopoczuciu i jest ważne na każdym etapie życia. Oto jak możemy dbać...Dominika | 5 grudnia, 2023
Tel: 24-268-50-83
Tel: 600-777-204
Popłacińska 42, 09-401 Płock
Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock
Przychodnia "Radzi i Wie"
Katarzyna | 15 maja, 2020
Wiosną przyroda budzi się do życia, a pogoda zachęca nas do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Temperatura wzrasta i aż miło złapać ciepłe promienie słońca. Czemu więc na wiosnę tak często czujemy się osłabieni?
Wiosenne przesilenie to nic innego jak reakcja na zmiany temperatur w ciągu dnia, zmęczenie brakiem ruchu i zimową aurą, a czasem nawet efekt braku odpowiedniej diety, związanej z kiepskim dostępem do świeżych warzyw i owoców przez okres jesienno-zimowy. Wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na nasz organizm i wywołują ogólne osłabienie. Czujemy się przez to gorzej, przemęczeni, senni i łatwiej złapać nam infekcję.
Jednak bardzo łatwo jest nam pomylić wiosenne przeziębienie z reakcją alergiczną. Czemu? Przez podobne objawy charakteryzujące się kichaniem, katarem i kaszlem. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów alergii jest łzawienie i pieczenie oczu. Oczywiście czasami podobne objawy mamy podczas przeziębienia.
Chcąc zweryfikować czy jesteśmy alergikami na pyłki roślinne, poza zrobieniem testów, możemy uważnie obserwować swój organizm. Jeśli objawy występują w okresie od kwietnia do września, gdy rośliny pylą, nasilają się w suche i wietrzne dni – to prawdopodobnie alergia.