Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Jeden lekarz przez całą ciążę.

Katarzyna | 1 kwietnia, 2020

Ciąża to dla rodziców magiczny czas. Mama, która nosi pod sercem malucha, musi dbać szczególnie drobiazgowo o siebie i nienarodzone maleństwo. Minimalizacja stresu w okresie ciąży jest bardzo ważna, nawet ta związana z wizytami u lekarzy, właśnie dlatego zalecanym jest prowadzenie ciąży przez jednego konkretnego lekarza. Daje to przyszłej mamie ogromne poczucie bezpieczeństwa i znacząco zmniejsza stres z wiązany z wizytą.

By podjąć decyzję dotyczącą osoby prowadzącej ciążę, należy przede wszystkim zastanowić się, czego od takiej osoby oczekujemy. Czemu? Nie ma uniwersalnego sposobu prowadzenia ciąży, a każda kobieta ma własne, indywidualne potrzeby i wymagania! Dla jednych najważniejsze będzie, aby prowadzący ciążę był łatwo dostępny i zapewniał konsultacje telefoniczne pomiędzy wizytami. Inne będą chciały mieć zawsze zapewnione skierowanie na kompleks badań. Jeszcze inne z kolei będą preferowały długie rozmowy, które rozwieją ich wątpliwości. Wśród przyszłych mam są też takie, którym poczucie bezpieczeństwa zapewnią dopiero wszystkie wyżej wymienione opcje — i to też jest jak najbardziej w porządku!

Dzięki zaufaniu do prowadzącego ciążę, niezależnie od tego, czy będzie to lekarz ginekolog, lekarz rodzinny, czy też położna, kobieta będąca w ciąży redukuje ilość stresu. A dzięki kompleksowej opiece, dokładnie takiej, jakiej potrzebuje, łatwiej jej pytać w przypadku każdej wątpliwości oraz lepiej stosować się do zaleceń.