Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Kompoty – moc natury.

Katarzyna | 20 września, 2022

Wrzesień obfituje w owoce, z których śmiało można robić przepyszne kompoty. Jabłka, gruszki, śliwki – to tylko kilka owoców, które nadają się idealnie do tego celu. Domowe kompoty są zdrowe, można naszykować ich więcej, aby zimą mieć je zawsze pod ręką. Jeśli dobrze je przyrządzimy, będą smaczniejsze od sklepowych napojów. Dziś podpowiemy czemu warto pić kompoty!

Zależnie od tego, jakie owoce wybierzesz do kompotu będzie on miał inne właściwości i witaminy. Kompot ze śliwek świetnie sprawdzi się przy obfitych posiłkach, poprawiając trawienie, kompot z jabłek zawiera dużo antyoksydantów i również poprawia trawienie oraz przemianę materii. Z kolei kompot z gruszek pomoże z zaparciami, a z rabarbaru pomoże przy wzdęciach.

Do kompotu możesz dodać różne zioła i przyprawy, np. goździki, cynamon, płatki migdałów czy imbir. Działanie rozgrzewające niektórych przypraw doskonale sprawdzi się zimą. Dodatkowo kompot to świetne źródło witamin i minerałów, dlatego będzie pomocny przy poprawieniu odporności w sezonie grypowym.