Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Odpowiednie nawodnienie organizmu.

Katarzyna | 1 lipca, 2020

Nasz organizm składa się w dużej mierze z wody, dlatego pamiętajmy o jego odpowiednim nawodnieniu! Skutki zbyt małych ilości płynów dostarczonych do naszego ciała mogą być bardzo groźne. Co więcej, nawodniony organizm znacznie lepiej funkcjonuje!

Bez wody nie jesteśmy w stanie żyć. Dzięki niej w naszym organizmie zachodzą procesy metaboliczne, ułatwia ona wchłanianie składników odżywczych i odpowiada za regulację ciśnienia i temperatury w naszym ciele. Odwodniony organizm jest bardziej podatny na infekcje i zmęczony.

Najlepiej pić około 300 ml wody niegazowanej na około 10 kg masy ciała. Jednak wiadomo, nie samą wodą człowiek żyje! Pisaliśmy przy okazji zimowej propozycji na rozgrzanie organizmu o zaletach wody z cytryną i imbirem – dziś odsyłamy do tego artykułu! Woda, którą pijemy może zawierać dodatki, nie tylko powiększą one walory smakowe, ale mogą okazać się całkiem zdrowe! Wiemy też, że niezwykle ciężko zrezygnować z nawyków picia słodkich napojów oraz kawy i herbaty. Więc… nie rezygnujmy! Ale ograniczmy, zamieńmy trzecią kawę na szklankę wody z plasterkiem cytryny, a zamiast czterech kubków czarnej herbaty wypijmy tylko dwie, a kolejne zamieńmy na zieloną herbatę lub owocową. Urozmaićmy też naszą dietę w warzywa i owoce bogate w wodę!

Zapominasz w codziennym pędzie o tym, ile wody już wypiłeś? Obecnie jest bardzo dużo różnych aplikacji na telefon, które przypominają nam o tej czynności! Możemy w nich zapisywać również co i ile wypiliśmy, a one przeliczą ile jeszcze zostało nam płynów do niezbędnego dla naszego organizmu minimum. Zadbaj o siebie już dziś i zacznij od wypicia szklanki wody! Szybko sobie podziękujesz. Nawodniony organizm poprawi naszą koncentrację, elastyczność stawów i stan skóry. Same plusy, prawda?