Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Postanowienia noworoczne? Nie zapomnij o swoim zdrowiu!

Katarzyna | 13 stycznia, 2021

Wśród listy postawień noworocznych coraz więcej z nas zaznacza, że chce zadbać o zdrowie. Zwykle jest to spowodowane pragnieniem uzyskania wymarzonej sylwetki. Nasz entuzjazm opada jednak równie szybko, jak topnieje śnieg z nadejściem wiosny.

Warto ustanawiać sobie cele na miarę możliwości, a następnie je realizować krok po kroku. Rzucanie się na głęboką wodę niestety niemal zawsze kończy się szybką utratą motywacji. Dodatkowo, jeśli na co dzień nie jesteśmy aktywni fizycznie i mamy zadyszkę po wejściu na schody, pewne jest, że nie przebiegniemy maratonu z dnia na dzień!

Zanim zaczniesz ćwiczyć – zrób profilaktyczne badania morfologiczne i lipidogram. Nosisz okulary lub czujesz, że Twój wzrok nie jest tak sprawny jak kiedyś? Koniecznie dopisz do listy noworocznych postanowień wizytę u okulisty. Nie zapomnij także o profilaktycznej wizycie u stomatologa, którą powinno się odbywać przynajmniej raz w roku. Zdrowsza dieta z większą ilością warzyw? To również świetny pomysł na kolejną pozycję na liście.

Dopisanie tych z pozoru błahych rzeczy do listy postanowień noworocznych pozwoli Ci na dwie rzeczy. Pierwsza to pamiętanie o regularnych wizytach profilaktycznych, a przecież wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Druga natomiast wzmocni motywację! Czemu? Otóż, gdy zobaczymy kolejne pozycje odhaczone z naszej listy, poczujemy, że faktycznie coś robimy. Cieszmy się z tych małych rzeczy i powoli realizujmy te większe.