Dzień Szpinaku! Włącz go do swojej diety!
Wprowadź szpinak do swojej codziennej diety, zafunduj swojemu organizmowi bombę witaminową. Poznaj pozytywny wpływ szpinaku na zdrowie. Dlaczego szpinak jest...Dominika | 26 marca, 2024
Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock
Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock
Przychodnia "Radzi i Wie"
Katarzyna | 17 marca, 2021
Alergie wiosenne mogą objawiać się u każdego inaczej. Wiele zależy od tego, na jakie pyłki dana osoba jest uczulona. Część alergików ma problemy już od połowy lutego, gdy pylić zaczyna leszczyna i olsza. Kolejne pyłki uczuleniowe, pojawiają się w kwietniu i są to: topola, wierzba oraz buk.
Sezon pylenia roślin trwa zazwyczaj od lutego do lipca.
Intensywne objawy spowodowane alergią są nie tylko przytłaczające. Z jakimi dolegliwościami zazwyczaj zmagają się alergicy?
Zapalenie spojówek, wodnisty katar i kichanie, bóle głowy i zatok, a także napady kaszlu, duszności lub swędząca wysypka. To najczęstsze objawy, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do astmy.
Jeśli objawy alergii nie są ciężkie i uciążliwe, zwykle wystarczą leki dostępne bez recepty przepisane przez lekarza po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Warto wykonać dodatkowe badania u alergologa, aby uzyskać jak najdokładniejsze dane dotyczące alergii. Wyeliminowanie niektórych alergenów powinno przynieść ulgę, choć jest to doraźne rozwiązanie.
Bardziej czasochłonnym rozwiązaniem problemów związanych z alergiom jest poddanie się odczulaniu. Polega ono na przyjmowaniu zastrzyków, zawierających odpowiednią dawkę alergenu. Ważne jest, aby odczulanie rozpocząć przed sezonem pylenia.
Zwykle polecanym momentem rozpoczęcia leczenia jest jesień. Jednak aby terapia była skuteczna należy być całkowicie zdrowym. Przyjęcie zastrzyku z alergenem w okresie choroby może bowiem znacząco pogorszyć stan zdrowia. Z tego powodu ważne jest, aby osoby poddające się odczulaniu traktowały zastrzyk na równi ze szczepionką.