Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Zadbaj o higienę jamy ustnej na wiosnę!

Katarzyna | 21 kwietnia, 2021

Cieplejsze dni powodują u nas więcej radości. A co za tym idzie częściej się uśmiechamy! I bardzo dobrze, bo pozytywne emocje doskonale wpływają na nasze zdrowie. Jednak skoro częściej pokazujemy światu nasze uzębienie, to warto przy okazji o nie zadbać. W jaki sposób?

Zacznijmy od kontrolnej wizyty u stomatologa (to punkt obowiązkowy minimum raz w roku). Nawet jeśli nie widzimy, że coś złego dzieje się z zębami, pierwsze problemy z próchnicą czy zbierającym się kamieniem nazębnym mogą być już obecne.

Doświadczony stomatolog będzie w stanie wyłapać każdą nieprawidłowość w jamie ustnej. Dzięki temu będzie w stanie zapobiec znacznie poważniejszym problemom.

Gdy już odbędziemy wizytę kontrolną, warto rozważyć zabiegi higieniczne. Oczyszczą one nasze zęby z płytki nazębnej oraz kamienia, co da zauważalnie ładniejszą barwę zębów bez wybielania.

Nie zapominajmy także o odpowiedniej higienie jamy ustnej na co dzień. Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie, warto je również szczotkować około pół godziny po każdym posiłku. Dodatkowo warto pamiętać o korzystaniu z nici dentystycznej! Szczególnie, gdy spożywamy posiłek, którego resztki mogą utknąć w przestrzeni między zębowej. Ostatnim krokiem do zachowania zdrowych i pięknych zębów jest płukanie jamy ustnej odpowiednim płynem.

Dzięki naszym wskazówkom dłużej będziecie cieszyć się pięknym i zadbanym uzębieniem, do tego stopnia, że ciężko będzie Wam się nie uśmiechać!