Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Zadbaj o seniorów na jesień!

Katarzyna | 18 listopada, 2021

Dzieci to nie jedyna grupa wiekowa, o którą należy dbać, szczególnie w jesienne i zimowe dni. Seniorzy mają wrażliwe organizmy, dlatego dziś postanowiliśmy podpowiedzieć, w jaki sposób zadbać o seniorów i ich zdrowie.

Pierwszym, ważnym punktem jest to, aby seniorom nie było zimno. Ubiór odpowiedni do pogody, tak aby starsza osoba nie przemarzła ani się nie przegrzała, pozwoli wzmocnić odporność.

Podobnie sprawa wygląda przy diecie – ciepłe napoje i posiłki oraz zdrowa dieta pełna warzyw i owoców pomogą wzmocnić organizm. Rozgrzewające zupy i gorąca herbata z dodatkami takimi jak cytryna, miód czy sok z malin to doskonałe uzupełnienie jesiennej diety seniora.

Kolejną ważną kwestią jest zadbanie o to, aby senior miał zapewniony odpoczynek i rekreację. Co to oznacza? Dobrej jakości sen i aktywność fizyczną! O ile zapewnienie odpowiednich warunków do snu, tj. przewietrzonego pomieszczenia i wygodnej pościeli w schludnym, czystym pokoju nie jest trudne, to przy aktywności fizycznej może być nieco ciężej. A to wszystko przez to, że zachęcenie starszych osób do aktywności fizycznej nie jest łatwe. Jednak to nie znaczy, że niemożliwe! Już pół godzinny spacer raz dziennie to doskonały sposób na wzmocnienie organizmu!

Pamiętaj, że zanim sięgniesz po jakiekolwiek suplementy diety dla seniora, skonsultuj się z lekarzem. Starsze osoby mają wrażliwe organizmy, a często też przyjmują leki. Dlatego dla bezpieczeństwa i zdrowia seniorów, każdy przyjmowany lek i suplement diety powinien być konsultowany poprzednio ze specjalistą.