Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Zadbaj o siebie na wiosnę!

Katarzyna | 24 marca, 2021

Wiosna to czas zmiennej pogody, zróżnicowanych temperatur w różnych porach dnia i… motywacji! W końcu dookoła wszystko zaczyna się zielenić i kwitnąć, a dni stają się coraz dłuższe. I choć na pierwsze wiosenne warzywa sezon się dopiero zacznie, to i tak podpowiemy Wam, na które z nich warto zwrócić uwagę, gdy pojawią się już w sklepach.

Jak zadbać o sobie wiosną?!

Oczywiście zdrowa dieta to podstawa, a wczesna wiosna obfituje przede wszystkim w kiełki. Rzeżucha, kiełki soi, fasoli, lucerny, soczewicy, brokułów, pora czy rzodkiewki to bogactwo minerałów i witamin! Zdecydowanie polecamy dołączyć je do codziennej diety w formie dodatku do kanapek, sałatki, czy zupy lub sosu. Więcej informacji o kiełkach dostępne  w TYM wpisie.

Ładna pogoda i cieplejsza temperatura pozwalają nam zapomnieć o zimowych mrozach i przedzieraniu się przez śnieg. Jednak nie dajmy się zwieść słońcu! Wiosenny wiatr jest dosyć chłodny, dlatego przypominamy o sposobie ubierania się na cebulkę. Pozwoli to uniknąć zarówno wyziębienia organizmu jak i jego przegrzania. Więcej informacji o ubiorze na cebulkę znajdziecie w TYM wpisie.

Na liście Waszych noworocznych postanowień znalazł się podpunkt o aktywności fizycznej? Wykorzystajcie wiosnę jako motywację do rozpoczęcia treningów. Aktywność na świeżym powietrzu, nawet w formie częstych spacerów czy jazdy na rowerze, pomaga dbać o układ krążenia i wzmacnia wiele partii mięśni.

Warto korzystać z wiosny, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu i sięgając po dopiero co pojawiające się, świeże warzywa. Zachęcamy do korzystania z wiosennej aury i motywacji, którą dają wydłużające się dni. Dbając o ciało i umysł, dbamy o zdrowie!