Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Zadbaj o zdrowe zęby u malucha

Katarzyna | 10 sierpnia, 2022

Dbanie o zdrowie jamy ustnej, to dbanie o zdrowe dziąsła, brak bólu i piękny uśmiech. Warto zadbać o to już od pierwszych dni i od małego uczyć dzieci jak utrzymać zdrową jamę ustną. Kiedy zdecydować się na pierwszą wizytę adaptacyjną z dzieckiem u stomatologa? Jak dbać o zęby malucha? O tym poniżej!

Pierwsze ząbkowanie za Tobą? Zastanawiasz się jak dbać o zęby malucha od samego początku? Zacznij od zwilżonej gazy, którą nałożysz na palec. Następnie przecieraj dwa lub trzy razy dziennie dziąsła i pierwsze ząbki dziecka. Gdy ząbków pojawi się więcej, a Twoje dziecko zacznie już pluć, możesz przejść na delikatną szczoteczkę do zębów dla dzieci oraz pastę do zębów dedykowaną dla najmłodszych.

To też moment, w którym warto zadbać o pierwszą wizytę adaptacyjną w gabinecie stomatologicznym. Dzięki takiej wizycie dziecko zaznajomi się z wyposażeniem gabinetu, lekarzem stomatologiem oraz nabierze pierwszych pozytywnych wrażeń związanych z wizytą. Możesz w trakcje takiej wizyty poprosić o instruktaż poprawnego dbania o higienę jamy ustnej dziecka, a także dopytać o wszystkie szczegóły tego, jak zadbać o pierwsze zęby.

Pamiętaj o regularnych wizytach kontrolnych z dzieckiem. Stomatolog powinien obejrzeć zęby dziecka (oraz Twoje!) co pół roku. Dzięki temu jakiekolwiek problemy z zębami można wyeliminować na wczesnym etapie.