Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Zdrowa dieta bez drastycznych zmian.

Katarzyna | 12 stycznia, 2023

Drastyczna zmiana diety wymaga dużo samozaparcia i zwykle sprawia więcej kłopotu niż przyjemności. Możesz jeść zdrowiej bez nagłej zmiany wszystkiego! Jak? O tym poniżej!

Lubisz kanapki z białym pieczywem? Nie musisz przechodzić na ciemne. Zamiast tego dodaj do każdej kanapki trochę warzyw! Zrób zdrowszą wersję ulubionej kanapki z serem i ketchupem. Pod ser włóż trochę rukoli, a na ser dodaj pomidorki koktajlowe zamiast ketchupu. Posyp bazylią i Twój posiłek jest nie tylko pyszny, ale też zdrowy!

Do każdej potrawy dodaj trochę warzyw, a do przekąsek owoców. Schabowy z ziemniakami? Zamiast samych ziemniaków dodaj trochę gotowanej marchewki, kalafiora i brokuł. Danie będzie miało więcej witamin i dostarczy Ci więcej energii.

Lubisz podjadać? Zamień ciasteczka z czekoladą na garść winogron lub miseczkę malin. Albo zjedz dwa ciasteczka i maliny – upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Jak widzisz na powyższych przykładach wprowadzenie zdrowych nawyków nie musi być gwałtowne. Wystarczy, że wprowadzisz niewielkie modyfikacje do swojej obecnej diety i szybko zauważysz różnicę!