Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Zimne dłonie lub stopy.

Katarzyna | 16 maja, 2022

Rodzina i znajomi mają Cię za zmarzlucha i niemal przez cały rok Twoje dłonie i stopy są zimne? Nie lekceważ sygnałów wysyłanych Ci przez organizm! Dziś podpowiemy co możesz zrobić, aby usprawnić krążenie krwi i jej docieranie do Twoich dłoni i stóp, a także kiedy warto wybrać się na badania do naszej przychodni.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy pasek lub skarpetki nie są zbyt ciasne. Mocno opinające ubrania, których szwy widać na skórze po ich zdjęciu mogą być sprawcą zimnych dłoni i stóp.

Również długie pozostawanie w jednej pozycji i brak ruchu może powodować ochłodzenie kończyn, a także ich mrowienie i drętwienie.

Długie pozostawanie w jednej pozycji podczas pracy jest szczególnie uciążliwe, dlatego zachęcamy do aktywności fizycznej. Regularne spacery, lekkie ćwiczenia oraz ćwiczenia oddechowe pomagające ze stresem mogą pozytywnie wpłynąć na układ krążenia, a w efekcie ustabilizować temperaturę całego ciała.

Jeśli zimnym dłoniom i stopom towarzyszą inne dolegliwości warto zdecydować się na konsultację lekarską oraz wykonać badania, które pomogą ustalić ich przyczynę.