Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

A zimą… sięgamy po ciepłą wodę z cytryną!

Katarzyna | 19 stycznia, 2022

Szukasz sposobu na wzmocnienie organizmu, który będzie prosty w wykonaniu? Spróbuj sięgnąć po ciepłą wodę z cytryną! Opcjonalnie możesz także dodać imbiru, ale o tym za chwilę!

Przygotowanie ciepłej wody z cytryną nie jest trudne, zajmuje mało czasu, a także pomoże rano Ci się dobudzić i doda Ci energii.

Na tym jednak nie koniec. Picie regularnie takiego napoju wspomoże Twój układ odpornościowy, a zawarte w nim składniki odżywcze wspomagają pracę serca i układu nerwowego. Doskonały przy walce z nadciśnieniem oraz zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu we krwi!

Dodatkowo ciepła woda z dodatkiem soku z cytryny pita na czczo wspomaga procesy trawienia oraz wspomaga układ pokarmowy. Dodaj do tego napoju świeży imbir (w plasterkach lub starty) i wspomożesz przemianę materii i zyskasz jeszcze więcej!

Pamiętaj jednak, aby do zrobienia napoju nie używać wrzątku. Lekko ciepła woda będzie lepsza, ponieważ w ten sposób cytryna nie straci części swoich właściwości, które daje wysoka zawartość witaminy C.

Wodę z cytryną najlepiej pić rano na czczo, na około pół godziny przed posiłkiem lub opcjonalnie wieczorem przed snem.