Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Cynamon nie tylko na święta!

Katarzyna | 26 stycznia, 2022

Chociaż cynamon kojarzy się głównie ze świątecznymi ciastami i ciastkami, to warto włączyć go jako stały element diety – nie tylko w słodyczach. Dziś podpowiemy co dostarczy Ci cynamon, a także z czym go zdrowo jeść!

Cynamon pomaga przy dolegliwościach trawiennych, wzdęciach i biegunkach, a dodany do potraw zwiększa wchłanianie składników odżywczych przez organizm. Jednak najbardziej znany jest ze swojego działania przeciwbakteryjnego, szczególnie w formie olejku.

Taki olejek często wykorzystuje się w leczeniu przeziębień, grypy oraz zakażeń dróg oddechowych. Z kolei działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne sprawia, że cynamon dodaje się do pasty do zębów. Na pewno kiedyś widziałeś taką w sklepie! Cynamon pomaga w przeciwdziałaniu próchnicy oraz przy stanach zapalnych dziąseł.

Cynamon do diety wprowadzić jest bardzo łatwo. Wystarczy, że dodasz trochę cynamonu do porannej kawy, owsianki, czy przy pieczeniu ciast i ciastek. Ba! Cynamon możesz dodać do naleśników czy posypać nim pokrojone jabłko jako przekąskę.