Tel: 24-268-50-83
Popłacińska 42, 09-401 Płock

Tel: 24-231-48-36
Osiedlowa 1, 09-401 Płock

Przychodnia "Radzi i Wie"

Wizyta kontrolna u stomatologa.

Katarzyna | 12 maja, 2022

Stan naszego uzębienia jest ważny nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale również zdrowotne. Próchnica, ubytki w zębach, stany zapalne w jamie ustnej – wszystko to może wpływać na resztę naszego organizmu i go osłabiać. Dlatego też wizyty kontrolne u stomatologa są tak ważne. Jak one wyglądają i co ile powinny się odbywać? O tym piszemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Kontrolna wizyta u stomatologa to moment, w którym stomatolog może dokładnie zweryfikować stan uzębienia i dziąseł. Taki przegląd umożliwia zauważenie nawet najmniejszych zmian czy próchnicę, co w efekcie pozwala na szybkie wdrożenie leczenia. To z kolei oznacza mniej kosztowne, krótsze leczenie oraz niskie prawdopodobieństwo powikłań.

Poza przeglądem zębów dobrze zdecydować się na oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego oraz osadu go powodującego, który pojawia się na linii dziąseł oraz powierzchni zębów. Takiego rodzaju zabieg oraz wizytę kontrolną warto wykonywać raz w roku, a przy skłonnościach do szybkiego osadzania się osadu i kamienia nazębnego co pół roku lub wedle zaleceń lekarza stomatologa.

Poza regularnymi wizytami kontrolnymi zachęcamy do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej poprzez codzienne szczotkowanie zębów, nitkowanie przestrzeni pomiędzy zębami oraz płukanie jamy ustnej przeznaczonym do tego płynem.